Обсяг acquis ЄС, який поширюватиметься на Україну, можна визначити в широкому і вузькому вимірах.
У широкому вимірі — це надбання і доробок ЄС в межах предметної дії Угоди про асоціацію (політичне, безпекове, економічне, правове, культурне співробітництво).
У вузькому (правовому) вимірі — акти первинного і вторинного права ЄС, правові принципи, спільні цінності і навіть судова практика ЄС. А також конкретні методи тлумачення acquis ЄС.
Найвужче розуміння acquis ЄС, яке поширюватиметься на Україну — це правове надбання в межах окремого сектору співробітництва між Україною та ЄС, який визначено в тексті Угоди про асоціацію та відповідних додатках. Наприклад — це «торговельний acquis ЄС», «acquis ЄС захисту прав споживачів», або «енергетичний acquis ЄС».
Україна взяла на себе юридичні зобов'язання імплементувати acquis ЄС майже в тому обсязі, який вимагають від держав-кандидатів на вступ але в межах предметної дії Угоди про асоціацію..
Укладення угод про асоціацію з іншими країнами часто сприймають як трамплін на шляху до членства ЄС. Однак, зверніть увагу, немає автоматичного зв'язку між асоціацією та перспективою вступу в Європейський Союз.
Ефективна імплементація Угоди про асоціацію — це передумова подальшої інтеграції України в Європейський Союз. Наша держава має відповідати спільним демократичним та економічним цінностям та забезпечити належне функціонування ПВЗВТ. Цього можна досягти тільки через побудову конкурентної ринкової економіки та запровадження міжнародних правових стандартів та стандартів ЄС.