БЛОК 7.
ЧАСТИНА 3

Органічне виробництво

Органічне виробництво та торгівля органічною продукцією – один з перспективних напрямів зростання українського експорту до країн-членів ЄС.
З органічних продуктів Україна переважно експортує зернові, олійні та бобові культури, дикорослі ягоди, гриби, горіхи та лікарські трави. Проблемою є те, що експортуємо ми здебільшого органічну сировину. Але існує тенденція до зростання частки експорту переробленої та готової продукції.

Щороку зростає кількість сертифікованих виробників органічних продуктів за різноманітними напрямами, зокрема переробленої харчової продукції. Станом на 1 січня 2018 року в Україні зареєстровано 4 виробники органічної молочної продукції, 1 – м'ясної продукції, 15 – круп, 11 – олії і 3 виробники органічних спецій.
Органічна продукція — продукція, отримана внаслідок сертифікованого органічного виробництва. Тобто під час виробництва якої не використовують хімічних добрив, пестицидів, генетично модифікованих організмів (ГМО), консервантів. Методи її виробництва забезпечують отримання натуральної продукції, а також збереження та відновлення природних ресурсів.

Кожен етап органічного виробництва суворо контролює акредитований орган сертифікації, який засвідчує дотримання вимог та стандартів органічного виробництва через видачу відповідного сертифікату. Таких органів до офіційного переліку в Україні включено 17, з них 1 український та 16 іноземних.
Для інформування споживача на упаковку наносять відповідне маркування згідно зі стандартами, визначеними законодавчо, та інформацію про орган, що сертифікує.

Продукт дозволено маркувати як органічний, якщо він:

- відповідає законодавчо встановленим вимогам щодо органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції:
- містить не менше 95% відсотків органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження (за вагою без урахування частки води та кухонної солі) та не більше 5% (за вагою) неорганічних інгредієнтів, дозволених до використання у процесі органічного виробництва в гранично допустимих кількостях.
- органічне виробництво такого продукту підтверджено сертифікатом.

Виробники не можуть маркувати державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарську продукцію, що була отримана не внаслідок органічного виробництва. Заборонено використовувати для такої продукції будь-які позначення та написи "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", "органік" та інші однокореневі чи похідні від цих слів будь-якими мовами. Також заборонено використовувати слова з префіксами біо- та еко-.

В ЄС для маркування органічної продукції використовують офіційний логотип – так званий листок ЄС.